تاریخ : پنجشنبه 7 آذر 1398     |     کد : 4494

مشکل کارکنان سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی قابل حل است

بابایی اقدم: افراط و تفریط در بحث ورزش قابل قبول نیست

عضو شورای شهر تبریز گفت: بیش از 90 نفر از مربیان سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی مجبور به حضور در شورا هستند تا دیده شده و حرفشان شنیده شود. اگر واقعاً برای خودمان ارزش قائل هستیم و برای تأمین حداقل‌های زندگی تلاش می‌کنیم، باید بدانیم که آن‌ها هم خانواده دارند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کلانشهر تبریز، جشن اختتامیه اولین دوره المپیاد ورزشی کارکنان شهرداری (جام شهدای بسیج) شامگاه چهارشنبه در فرهنگسرای الغدیر برگزار شد.

فریدون بابایی اقدم، عضو شورای شهر تبریز در این مراسم اظهار داشت: از مجموعه بسیج شهرداری و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز به خاطر برگزاری این مسابقات و مراسم قدرانی می‌کنم.

وی افزود: امروزه در بحث توسعه مجامع بین‌الملل چند هدف برای توسعه پایدار مطرح می‌شود که یکی از آن‌ها نحوه تقسیم‌کار بین مجموعه و نهادهای مختلف است. اگر این دیدگاه را برای توسعه داشته باشیم، طبیعی است که بدون مشارکت و همراهی آحاد مردم، هیچ توسعه و اتفاقی رخ نمی‌دهد. به همین دلیل ابتکاری که بنیان‌گذار کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی (ره) در ارتباط با شکل‌گیری بسیج در آن زمان داشتند، قابل توجه است.

بابایی اقدم با اشاره به اقدامات سازمان سیما و منظر شهرداری تبریز در هفته بسیج گفت: از شهردار محترم و آقای برزگر جلالی به خاطر بزرگداشت هفته بسیج و سرداران بزرگی که در راه وطن ازجان‌گذشتگی کردند، قدردانی می‌کنم. در این راه کارهای خوبی آغاز شده که نمونه آن یادمان شهید باکری بود که در روزهای گذشته نصب شده و به زودی چنین حرکت‌های ارزشمندی در تبریز رخ خواهد داد.

وی افزود: در مورد بحث ورزش وقتی چنین صحنه‌های غرورآمیزی از نوجوانان و جوانان می‌بینیم، باید یک اعتراف تلخ کنم، آن هم اینکه متأسفانه در شهرمان دچار افراط و تفریط هستیم. یک روز برای قرارداد نیم‌فصل یک بازیکن مصدوم یک و نیم میلیارد هزینه می‌کنیم که تا پایان فصل 3-4 بازی هم انجام نمی‌دهد و اجازه اعتراض هم نمی‌دهند اما یک روز تیشه به ریشه ورزش شهرمان می‌زنیم که این افراط و تفریط قابل قبول نیست.

عضو شورای شهر تبریز ادامه داد: امروز چنین استعدادهایی در عرصه‌های ورزشی خودنمایی می‌کنند که به حمایت نیاز دارند اما حمایت لازم صورت نمی‌گیرد، در واقع ورزش شهرداری را روی مین پیش می‌بریم. نتیجه آن هم شرایط امروز ورزشمان است. جایگاه ورزش شهر تبریز این نیست که امروز شاهدان هستیم، افکار عمومی و پیشکسوتان خواستار حمایت بیشتر از سوی شهرداری تبریز هستند.

وی با اشاره به لزوم توسعه ورزش همگانی گفت: این‌گونه نیست که بگوییم چون تصمیمی گرفته‌شده باید به آن تمکین کنیم، انتظار این است که چه شهردار و چه ستاد شهرداری به صحبت‌های عزیزان توجه کنند. درگذشته ورزش به سطح محلات به ویژه محلات کم برخوردار رفته بود. پیش از این برنامه‌های خوبی در سطح محلات، سالن‌ها و پارک‌ها اجرا می‌شد که برای آن‌ها مربیانی نیز جذب شدند اما حالا همه آن‌ها بلاتکلیف هستند.
 
بابایی اقدم افزود: بیش از 90 نفر از این مربیان مجبور به حضور در شورا هستند تا دیده شده و حرفشان شنیده شود. اگرواقعا برای خودمان ارزش قائل هستیم و برای تأمین حداقل‌های زندگی تلاش می‌کنیم، باید بدانیم که آن‌ها هم خانواده دارند. هیچ کدام از این مربیان به عنوان باری بر دوش شهرداری نبودند بلکه هر یک در محله‌های مختلف حرکات خوبی شروع کرده بودند. اینکه به آن‌ها بگوییم از شورا بروید تا ببینیم چه اتفاقاتی رخ می‌دهد و فقط وعده دهیم درست نیست، باید به مشکلات این همکاران نیز رسیدگی کنیم. قطعاً راهی وجود دارد که این مشکلات رفع شود.

عضو شورای شهر تبریز با اشاره به کمبود فضاهای ورزشی در مناطق محروم تبریز خاطرنشان کرد: برخی صحنه‌ها در مناطقی از شهر به چشم می‌خورد که موجب ناراحتی است. از مجموعه ورزش شهرداری و سیاست‌گذاران شهرمان می‌خواهم وقتی خودمان در سالن‌های آن‌چنانی ورزش می‌کنیم، به یاد داشته باشیم که کل فضای ورزشی برخی استعدادهای ما به 2-3 متر مربع می‌رسد.

وی در پایان گفت: برای اولین بار در مجتمع صفاری، مجتمع مسکونی را به باغ شهر تبدیل کردیم، اگر چنین فضایی وجود دارد، آن‌ها را تملک کرده و فضای لازم برای ورزش اقشار ضعیف را فراهم کنیم تا آن‌ها نیز با ورزش نشاط بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/


خداویردی فلاح پور