تاریخ : پنجشنبه 7 آذر 1398     |     کد : 4495

نیکوخصلت: باید نگاهی تخصصی به ورزش داشته باشیم

عضو شورای شهر تبریز گفت: ورزش به دنبال دوستی و انسانیت بوده و ورزش برای این است که حتی در زمان باخت تحمل داشته باشیم. به همین دلیل ورزش در دنیا اهمیت دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کلانشهر تبریز، جشن اختتامیه اولین دوره المپیاد ورزشی کارکنان شهرداری (جام شهدای بسیج) شامگاه چهارشنبه در فرهنگسرای الغدیر برگزار شد.

سعید نیکوخصلت، عضو شورای شهر تبریز ضمن قدردانی از برگزارکنندگان اولین دوره المپیاد ورزشی کارکنان شهرداری تبریز اظهار داشت: خواست ما این است که در کل کشور نگاه‌ها نسبت به ورزش تغییر کند. ورزش متأسفانه فقط در کسب مدال خلاصه‌شده است. در برخی مدارس ما ساعات ورزشی به دروس دیگر اختصاص می‌باید اما وقتی به کشورهای پیشرفته نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که هرروز کلاس‌ها و برنامه‌های ورزشی برقرار است.

وی افزود: وقتی این رفتارها را مقایسه کرده و همه‌چیز را بر اساس بردوباخت می‌سنجیم، باعث می‌شود، پروژه‌هایی تعریف و میلیاردها در شهر هزینه کنیم اما اثر آن را نبینیم
ولی در بحث ورزش روی هزینه کرد 10 میلیون حساس می‌شویم.

عضو شورای شهر تبریز ادامه داد: حرکت کردن در ذات انسان بوده و در خلقت چیزی به نام سکون وجود ندارد. باید از این موضوع درس بگیریم. در ورزش کنار همدیگر بودن را یاد می‌گیریم. قطره‌های باران هرکز به تنهایی نمی‌توانند خود را به دریا برسانند، بلکه برای این کار باید به کمک همدیگر و با حرکت به هدفشان برسند.

نیکوخصلت خاطرنشان کرد: ورزش به دنبال دوستی و انسانیت بوده و ورزش برای این است که حتی در زمان باخت تحمل داشته باشیم. به همین دلیل ورزش در دنیا اهمیت دارد. کشورهای توسعه نیافته ورزش را به سیاست ارتباط داده و ضرر آن را هم دیده‌اند اما در کشورهای پیشرفته، ورزش علاوه بر سلامتی جسمی شهروندان، موجب سر زندگی و شادابی در می‌شود.

وی با اشاره به حذف ورزش قهرمانی از شهرداری تبریز گفت: فکر می‌کنم دوران بعد از عمل جراحی را طی می‌کنیم. اگر ورزش قهرمانی از شهرداری تبریز حذف شده، هزینه‌هایی دارد که امروز در این شرایط قرار داریم. ما گفتیم برند شهرمان را با ورزش قهرمانی در شهرداری نمی‌خواهیم بلکه می‌خواهیم شادابی و نشاط شهروندان نماد شهرمان باشد.

عضو شورای شهر تبریز در پایان گفت: ما سال آینده را فضای سبز اعلام کرده‌ایم. در این فضا باید فضای حضور خانوادگی، فضای ورزشی و... وجود داشته باشد. ان‌شاءالله هزینه خواهیم کرد تا شاهد توانمندسازی فعالان ورزشی‌مان. باشیم.

انتهای پیام/


خداویردی فلاح پور