تاریخ : سه شنبه 14 فروردين 1397     |     کد : 3728

شاهکار تیم فوتبال شهرداری تبریز و صعود از قعر جدول تا رده چهارم نیم فصل دوم

تغییر مدیریت و سرمربی جواب داد

تیم فوتبال شهرداری تبریز در حالی در هفته سی ام رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور فردا به دیدار تیم خونه به خونه بابل می رود که بر اساس امتیازگیری، با جهشی 12 پله ای نسبت به نیم فصل اول، چهارمین تیم برتر بازی های نیم فصل دوم این مسابقات به شمار می رود .

به گزارش روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تبریز، با پیروزی برابر تیم ایرانجوان بوشهر، تیم فوتبال شهرداری تبریز توانست مجموع اندوخته های خود در نیم فصل دوم را به عدد 21 رسانده و از این حیث در جایگاه چهارم جدول دور برگشت لیگ دسته اول قرار بگیرد .

بر اساس نتیجه گیری تیم ها در نیم فصل دوم لیگ دسته اول، شهرداری تبریز با پیشرفتی فوق العاده نسبت به نیم فصل اول، توانسته از 12 مسابقه 21 امتیاز کسب کرده و میانگین 1.75 امتیاز در هر بازی را به نام خود ثبت کند .

 بر اساس این جدول، تیم نفت مسجد سلیمان به عنوان صدرنشین کل فصل و مدعی اول صعود به لیگ برتر، 19 امتیاز از دور برگشت به دست آورده و تیم های مدعی دیگری نظیر بادران، اکسین و مس، همچون نفت مسجد سلیمان امتیازات به مراتب کمتری نسبت به تیم متحول شده شهرداری تبریز با هدایت سیروس دینمحمدی، کسب کرده اند .

این در حالی است که شهرداری تبریز در طول نیم فصل اول فقط 14 امتیاز از 17 بازی خود اندوخته بود که با این شرایط، میانگین 0.8 امتیاز برای این تیم ثبت شده بود و جایگاه نازل شانزدهم را در اختیار داشت .

افزایش بیش از دو برابری میانگین کسب امتیاز تیم شهرداری در دور برگشت و صعود 12 پله ای در قیاس با نیم فصل اول در حالی برای این تیم خوب تبریزی رقم خورده است که از حدود اوایل نیم فصل دوم تغییر و تحولاتی در مجموعه سازمان ورزش شهرداری تبریز و مشخصا در راس مدیریتی آن، رخ داد و به طبع آن حمایت های درست و اصولی از تیم فوتبال این سازمان توسط علیرضا رحیمی مدیرعامل جدید به عمل آمد و اکنون دوستداران فوتبال تبریز نه تنها از بابت حفظ سهمیه تیم فوتبال شهرداری در لیگ دسته اول فوتبال کشور خیالشان راحت است، بلکه این تیم را در حد و اندازه ای می بینند که می تواند یقه تیم های مدعی را گرفته و به لحاظ نتیجه گیری و ارائه فوتبالی زیبا، یک سر و گردن بالاتر از رقبای خود باشد .

در این میان اما نباید از نقش موثر سیروس دینمحمدی سرمربی بومی شهرداری تبریز در موفقیت های اخیر این تیم به سادگی عبور کرد. دینمحمدی که مورد حمایت قاطع علیرضا رحیمی، مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تبریز قرار دارد، در بدو حضور خود در تیم دست به تغییر روش بازی شهرداری چی ها داد و به دنبال آن نتایج این تیم نیز روندی رو به رشد در پیش گرفت. شهرداری تبریز که در مقطعی از فصل تیم هفدهم جدول بود و در هفته چهاردهم، فقط راه آهن دو امتیازی را پایین تر از خود می دید، با دینمحمدی به تدریج رقبای مستقیم خود در جدول را پشت سر گذاشت و حالا حاشیه امنیت بسیار خوبی برای خود ایجاد کرده است .

طبق جدول رده بندی نیم فصل دوم لیگ دسته اول فوتبال کشور و تا پایان هفته دوازدهم از دور برگشت، خونه به خونه بابل با 25 امتیاز، فجر سپاسی شیراز با 22 امتیاز، گل گهر سیرجان با 21 امتیاز و تفاضل گل 13+ و شهرداری تبریز با 21 امتیاز و گل آوراژ 6+ به ترتیب در رده های اول تا چهارم قرار دارند. ماشین سازی دیگر تیم تبریزی نیز با 12 امتیاز از 12 بازی نیم فصل دوم، در رده چهاردهم جدول دور برگشت قرار گرفته است .

گفتنی است هفته سی ام مسابقات فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور فردا چهارشنبه با انجام 9 دیدار سپری می شود و طی آن در یکی از بازی های مهم، تیم شهرداری تبریز در بابل به دیدار تیم خونه به خونه می رود این دیدار از ساعت 16:15 فردا چهارشنبه در ورزشگاه هفتم تیر بابل برگزار خواهد شد.مهدی شیرازی فر