تاریخ : يکشنبه 12 اسفند 1397     |     کد : 4109

مسابقات بین‌المللی کشتی بلغارستان؛

پرویز هادی با پیروزی مقابل حریف اوکراینی قهرمان شد

پرویز هادی، ملی پوش کشتی ایران و کارمند سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز مدال طلای مسابقات بین‌المللی دانکلوف بلغارستان را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کلانشهر تبریز، تیم منتخب کشتی آزاد ایران که برای حضور در مسابقات دانکلوف راهی بلغارستان شده بود با کسب 2 مدال طلا و یک برنز به کار خود پایان داد.

پرویز هادی، کارمند سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کلانشهر تبریز که در وزن 125 کیلوگرم این رقابت ها با دوبنده تیم ملی ایران روی تشک رفته بود در نهایت توانست یکی از مدال های طلای ایران کسب کند.

هادی در دور نخست این مسابقات با نتیجه ده-صفر از سد میچائیل سوکوی از آمریکا گذشت. او در مرحله دوم توانست ژی وی دنگ چینی که نائب قهرمان مسابقات جهانی را کسب کرده را با نتیجه 8-4 شکست داده و به دور یک‌چهارم نهایی صعود کند.
 
کارمند سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کلانشهر تبریز در یک‌چهارم نهایی نیکولاس گویازدوفسکی از آمریکا را با نتیجه 5-2 مغلوب کرد. این کشتی آمریکایی مدال برنز جهان را در کارنامه دارد.
 
کشتی‌گیر تیم ملی کشورمان در وزن 125 کیلوگرم در مرحله نیمه‌نهایی این وزن نیز توانست دانیل لیگتی از مجارستان را با نتیجه 13-8 از پیش رو بردارد. نکته قابل توجه در رابطه با این دیدار، برتری 7-2 نماینده مجارستان مقابل هادی بود که در نهایت نماینده کشورمان توانست از سد رقیبش بگذرد.

هادی در دیدار فینال الکساندر خوتسیانیوسکی از اوکراین را با نتیجه 6 بر 4 مغلوب کرد و به مدال طلا رسید.

انتهای پیام/


خداویردی فلاح پور