تاریخ : شنبه 25 اسفند 1397     |     کد : 4121

تمرینات را بر اساس به‌روزترین مباحث علمی جهان طراحی می‌کنیم

جعفری: تمام تکواندوکاران شهرداری، محصول آکادمی باشگاه هستند؛ برای لیگ تکواندو آماده می‌شویم

مدیر آکادمی و سرمربی تیم تکواندو شهرداری تبریز گفت: تمرینات ما بر اساس آخرین مباحث علمی روز دنیا در قالب برنامه‌های تکنیکی، تاکتیکی، آمادگی جسمانی و روحی و روانی انجام می‌شود تا بچه‌ها ضمن آشنایی با قوانین، از نظر فنی هم با قدرت بالایی در مسابقات شرکت کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کلانشهر تبریز، دکتر حامد جعفری، مدیر آکادمی و سرمربی تیم تکواندو شهرداری تبریز در رابطه با مسابقات قهرمانی استان که با کسب مقام اول توسط این تیم در رده نوجوانان به پایان رسید، اظهار داشت: این مسابقات در حکم انتخابی تیم استانی برای حضور در مسابقات کشوری است، شهرستان‌های مدعی که ورزشکاران آماده‌ای داشتند، در این رقابت‌ها شرکت کردند تا بتوانند در تیم استان حضور پیدا کنند که در این میان سهم شهرداری تبریز بیشتر از سایرین بود.
 
وی افزود: تکواندو آذربایجان شرقی جزو قدرت‌های ایران است و کسب مدال در مسابقات استانی نیز آسان نیست. اما ما با 9 نفر در این مسابقات شرکت کرده بودیم که تمام ورزشکاران موفق شدند با کسب 4 مدال طلا، 3 مدال نقره و 2 مدال برنز، عنوان قهرمانی مسابقات را کسب کنند. همچنین عنوان بهترین و فنی‌ترین مربی به بنده رسید و فرشاد عبادزاده نیز عنوان فنی‌ترین ورزشکار را به خود اختصاص داد.

مدیر آکادمی تکواندو شهرداری تبریز با اشاره به برنامه‌های تمرینی آکادمی شهرداری تبریز برای رسیدن به این جایگاه خاطرنشان کرد: علی‌رغم اینکه برخی باشگاه‌ها 3 روز در هفته تمرین می‌کنند، ما به صورت روزانه و حداقل 2 ساعت در روز برنامه‌های تمرینی را در دستور کار قرار می‌دهیم. ضمن اینکه 9 ورزشکار نوجوانی که به عنوان اعضای تیم شهرداری تبریز در این مسابقات حضور داشتند، از میان حدود 40 ورزشکار انتخاب شدند.
 
جعفری ادامه داد: تمرینات ما بر اساس آخرین مباحث علمی روز دنیا در قالب برنامه‌های تکنیکی، تاکتیکی، آمادگی جسمانی و روحی و روانی انجام می‌شود تا بچه‌ها ضمن آشنایی با قوانین، از نظر فنی هم با قدرت بالایی در مسابقات شرکت کنند.
 
مدیر آکادمی تکواندو شهرداری تبریز افزود: کارکنان سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کلانشهر تبریز حمایت کاملی از ما داشته‌اند و ما نیز به همین دلیل تمام تلاشمان را به کار می‌بندیم تا بهترین عملکرد را داشته باشیم.
 
سرمربی تیم تکواندو شهرداری تبریز در رابطه با استعدادهای موجود در تیمش گفت: در برخی وزن‌ها به اندازه‌ای ورزشکاران بااستعداد داریم که گاهی اوقات مجبور به تغییر وزن آنها می‌شویم تا بتوانیم از تمام آنها استفاده کنیم. 90 درصد ورزشکاران ما محصول خود آکادمی شهرداری تبریز هستند. گاهی اوقات 10 درصد از استعدادهای خارج از آکادمی استفاده می‌کنیم اما ورزشکارانی که در مسابقات اخیر افتخارآفرینی کردند، محصول آکادمی هستند.

وی در رابطه با برنامه‌های آتی تیمش خاطرنشان کرد: ما به عنوان تیم منتخب استان راهی مسابقات قهرمانی کشور خواهیم شد. مسابقات قهرمانی آزاد کشور نیز یکی دیگر از مسابقات پرترافیک است که برای آن نیز آماده می‌شویم. مهم‌ترین مسابقات که شهرداری تبریز به عنوان رده‌های پایه در آن سرمایه‌گذاری کرده، مسابقات لیگ کشوری است که از تیرماه سال آتی آغاز می‌شود و ما به عنوان تیم شهرداری تبریز در مسابقات نوجوانان شرکت می‌کنیم.
 
گفتنی است، در این مسابقات، حامد مولاپور، امیررضا صفرخانلو، امیرحسین بزرگی و فرشاد عبادزاده، 4 مدال طلا برای تیم نوجوانان شهرداری تبریز کسب کردند. محمدعلی نظرزاده، محمدرضا نظرزاده و حامد محمد آذری نیز 3 مدال نقره این مسابقات را بر گردن آویختند. 2 مدال برنز شهرداری تبریز هم توسط پویا مرامی و محمدحسین روحی کسب کند.
 
انتهای پیام/


خداویردی فلاح پور