تاریخ : پنجشنبه 2 خرداد 1398     |     کد : 4173

حماسه آزادسازی خرمشهر موجب فروریختن محاسبات استکبار جهانی بود

پایگاه شهید توانا با انتشار بیانیه‌ای به ابعاد مختلف حماسه آزادسازی خرمشهر پرداخت.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کلانشهر تبریز، دوران 8 سال دفاع مقدس از جمله مقاطع تاریخی است که توانست عزت و اعتمادبه‌نفس ملت ایران را در عرصه‌های جهانی به نمایش بگذارد. در این میان، حماسه آزادسازی خرمشهر نمود ولایت مداری جوانان این مرزوبوم و ایستادگی در برابر هجوم دشمنان بود.
 
در همین راستا و به مناسبت فرارسیدن سالروز آزادسازی خرمشهر، پایگاه شهید تواناء سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز با انتشار بیانیه‌ای به این حماسه پرداخت. در این بیانیه آمده است:
 
حماسه آزادسازی خرمشهر که در سوم خردادماه سال 1361 با رشادت و فداکاری‌های وصف‌ناپذیر رزمندگان اسلام و فرزندان مؤمن و مجاهد ملت ایران در عملیات غرورانگیز و شگفت‌آور بیت‌المقدس رقم خورد، یکی از شکوهمندترین نقاط عطف تاریخی این مرزوبوم به شمار می‌رود.

یادآوری رویدادها و حماسه‌های هشت سال دفاع مقدس و بازخوانی رخدادها و حوادث عبرت‌آموز آن دوران می‌تواند، صیانت از این ثروت ناب ملی را تضمین کرده و نسل‌های امروز و فردای کشور را از نقشه‌ها و توطئه‌های نوین دشمن برای تسخیر "خرمشهرهای جدید" در جغرافیای انقلاب و نظام اسلامی ناامید سازد.

عملیات بزرگ و پیروزمندانه بیت‌المقدس و حماسه آزادسازی خرمشهر موجب فروریختن محاسبات استکبار جهانی، ابرقدرت‌های شرق و غرب و حامیان منطقه‌ای صدام شده و اندیشیدن به واقعیت پیروزی جمهوری اسلامی ایران و شکست صدام و رژیم بعثی عراق بر اتاق فکر طراحان  اصلی جنگ تحمیلی در کاخ‌های  استکباری سایه انداخته است. پیرو آن نیز موفقیت‌های سیاسی منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای ایران و همچنین برقراری امنیت کامل داخلی در این شرایط ناگوار منطقه‌ای که تمامی همسایگان با آن درگیر هستند موجبات ترس از قدرت مردمی و نظامی جمهوری اسلامی ایران را تا به حال در دل دشمنان ملت ایران شده است.

نظام سلطه و استکبار جهانی درصدد تهی ساختن جامعه از انگیزه و اراده برای زنده نگه‌داشتن روح مقاومت، پایداری و سلحشوری ملت ایران اسلامی است و در چنین شرایطی که دشمن با تمام قوا در مقابل ملت ایران ایستاده و آنچه خواهد توانست دشمن را مأیوس و ناکام سازد حراست از آرمان‌های والای حضرت امام خمینی (ره) و ارزش‌های انقلاب اسلامی و نصب‌العین قرار دادن رهنمودها و تدابیر حکیمانه ولی امر مسلمین و فرمانده معظم کل قوا، حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و استحکام و تقویت قدرت دفاعی کشور و آگاهی‌بخشی به نسل جوان آینده‌ساز کشور است.
 
ملت بزرگ ایران به جبهه استکبار و در رأس آن شیطان بزرگ، آمریکای جنایت‌کار که در این چهل سال گذشته دشمنی خود را به دفعات نمایان ساخته است، هشدار می‌دهد هرگونه اشتباه و خطای محاسباتی آنان علیه جمهوری اسلامی راه توبه و بازگشت نخواهد داشت و این ملت متجاوزین و متعرضین به حریم ایران و ایرانی را سخت مجازات و طومار ننگین آنان را در هم خواهد پیچید.


انتهای پیام/


خداویردی فلاح پور