تاریخ : چهارشنبه 22 خرداد 1398     |     کد : 4203

روی توسعه ورزش همگانی تمرکز می‌کنیم

قدوسی: بر اساس قانون نمی‌توانستیم در ورزش قهرمانی تیم داری کنیم/ دوست داشتم تیم‌های شهرداری تبریز حفظ شود

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز گفت: از اداره کل ورزش و جوانان خواستیم تا با یافتن حامی مالی یا راهکارهای دیگر کمک کند تا هم این تیم‌ها از شهرمان خارج نشوند و هم ما کار غیرقانونی نکرده باشیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کلانشهر تبریز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین قدوسی در رابطه با انصراف باشگاه شهرداری تبریز از تیم داری حرفه‌ای در رشته‌های فوتبال، والیبال و دوچرخه‌سواری اظهار داشت: با توجه به رأی شورای حل اختلاف مبنی بر عدم اجازه شهرداری برای تیم داری در ورزش قهرمانی، ما نمی‌توانستیم تیم داری کنیم.

وی افزود: در همین راستا جلسه‌ای برگزار شد اما از آنجایی که ما طرفدار ورزش قهرمانی به خصوص بومی بوده و به آشنایی بیشتر جوانان با فرهنگ ورزش تمایل داریم، به منظور توسعه بیشتر و همگانی‌تر شدن ورزش، استقبال بیشتر جوانان و جلوگیری از خروج تیم‌ها از تبریز، تصمیم گرفتیم تا گزارش شورای حل اختلاف را برای اداره کل ورزش و جوانان ارسال کنیم.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز در رابطه با ارسال نامه انصراف باشگاه شهرداری تبریز از تیم داری در ورزش قهرمانی به اداره کل ورزش و جوانان استان گفت: از اداره کل ورزش و جوانان خواستیم تا با یافتن حامی مالی یا راهکارهای دیگر کمک کند تا هم این تیم‌ها از شهرمان خارج نشوند و هم ما کار غیرقانونی نکرده باشیم. همان‌طور که گفتم، قانون در حال حاضر اجازه نمی‌دهد که شهرداری در ورزش قهرمانی سرمایه‌گذاری کند.

وی افزود: این موضوع مربوط به امروز نیست بلکه در سال‌های گذشته در شورای شهر مطرح‌شده و تعدادی از اعضا موافق و برخی دیگر مخالف بودند که در نهایت موضوع به شورای حل اختلاف رفته و این شورا نیز رأی قطعی خود را صادر کرد. ما نیز مجری قانون هستیم.

قدوسی در پایان گفت: در حقیقت شخصاً دوست داشتم تیم‌های شهرداری تبریز حفظ شود اما باید به قانون عمل کنیم. در حال حاضر تمرکزمان بیشتر روی توسعه ورزش همگانی است تا بیش از پیش به ارتقای سطح سلامت و نشاط همشهریان کمک کنیم.

انتهای پیام/


خداویردی فلاح پور