تاریخ : چهارشنبه 16 مرداد 1398     |     کد : 4316

مربی تیم ملی تکواندو نونهالان:

برای کسب قهرمانی به تاشکند آمده‌ایم

مربی تیم ملی تکواندو نونهالان ایران گفت:. اطمینان دارم قهرمانی را نائب قهرمانی را کسب می‌کنیم اما برای کسب مقام نخست به این مسابقات آماده‌ایم.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کلانشهر تبریز، چهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی نونهالان جهان از امروز به میزبانی تاشکند ازبکستان آغاز می‌شود.
 
در این دوره از رقابت‌ها بیش از 70 کشور شرکت کرده‌اند. تیم ایران نیز در دو گروه دختران و پسران با ترکیبی کامل از 10 بازیکن دختر و پسر شرکت کرده است. اصلی‌ترین رقیبان ایران در این مسابقات کره، تایلند، ازبکستان، قزاقستان، فیلیپین از آسیا بوده و تیم‌هایی مانند آمریکا، مکزیک، ترکیه و روسیه از دیگر رقیبان اصلی ایران هستند. مکزیک در دور گذشته و بخش پسران نیز عنوان قهرمانی را کسب کرده و ایران نائب قهرمان شده بود.
این دوره از رقابت‌ها در 4 روز برگزار می‌شود که تکواندوکاران ایران در روز نخست در 2 وزن، در روز دوم در 3 وزن و در 2 روز پایانی به ترتیب 2 و 3 ورزشکار روی شیاپ چانگ می‌روند.
 
دکتر حامد جعفری، مدیر آکادمی و سرمربی تیم‌های شهرداری تبریز که به عنوان مربی تیم نونهالان ایران راهی این مسابقات شده است، در رابطه با شانس قهرمانی کشورمان در این مسابقات اظهار داشت: ما روی تمام بچه‌هایمان حساب کرده‌ایم اما روز مسابقه مشخص می‌شود که چند مدال می‌گیریم. اطمینان دارم قهرمانی یا نائب قهرمانی را کسب می‌کنیم اما برای کسب مقام نخست به این مسابقات آماده‌ایم.
 
وی افزود: همان‌طور که با تیم دوممان در مسابقات آسیایی قهرمان شدیم، با تیم اول آمده‌ایم تا قهرمانی جهان را کسب کنیم.
 
مربی تیم تکواندو نونهالان ایران ادامه داد: می‌توانم بگویم بچه‌هایمان از نظر فیزیکی آماده هستند و روی توان، استقامت و... آنها به خوبی کار کرده‌ایم. برنامه‌های ویژه‌ای نیز برای روز مسابقات داریم که طبق برنامه آنها را نیز انجام می‌دهیم.

گفتنی است مرتضی کریمی به عنوان سرمربی در تیم نونهالان حضور دارد. رضا یاری، محمد علوی و حامد جعفری نیز به عنوان مربی وی را همراهی می کنند. دکتر جعفری به عنوان مربی بدنساز و پزشک در این تیم حضور دارد.

انتهای پیام/


خداویردی فلاح پور