تاریخ : پنجشنبه 7 آذر 1398     |     کد : 4493

در اختتامیه جام شهدای بسیج مطرح شد؛

قادری: حضور آحاد مردم در صحنه موجب ناکامی فتنه‌ها است

جانشین سابق سپاه عاشورا گفت: حضور آحاد مردم در صحنه موجب کنترل و ناکامی فتنه‌ها می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کلانشهر تبریز، جشن اختتامیه اولین دوره المپیاد ورزشی کارکنان شهرداری (جام شهدای بسیج) شامگاه روز گذشته (چهارشنبه) در فرهنگسرای الغدیر برگزار شد.

شرهنگ پاسدار علی قادری، جانشین سابق سپاه عاشورا با اشاره به آینده نگیری امام خمینی (ره) اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، شاهد تأسیس نهادهایی در جمهوری اسلامی ایران بودیم که شاید آن روزها تشکیل مجموعه‌هایی به نام بسیج مستضعفین، کمیته امداد، بنیاد مسکن، سپاه پارداران انقلاب اسلامی و... برای خیلی‌ها مفهوم نبود.

وی افزود: اما گذر زمان به ما نشان داد که آن بزرگ مرد الهی، آن فیلسوف بزرگ و سیاستمدار، آینده انقلاب را به دقت رصد کرده و می‌دانست که اگر نهادهایی برخواسته از آحاد مردم وجود نداشته نباشد، یقیناً سازمان‌های رسمی باقی مانده از رژیم گذشته، در مقابل تهدیداتی که انقلاب اسلامی با آن مواجه می‌شود، پاسخگو نخواهند بود.

قادری ادامه داد: در طول 40 سال گذشته شاهد این بودیم که اگر نهادی مقدس به نام بسیج وجود نداشت، امروز انقلاب اسلامی این جایگاه جهانی را نداشت و قطعاً با مسائل و مشکلات مختلفی مواجه می‌شد که نمونه‌های آن را در طول 40 سال گذشته دیده‌ایم. بنابراین جا دارد به خاطر وجود رهبر بزرگ، با درایت و اندیشمندی مانند امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری شاکر خداوند باشیم.

وی با اشاره به اینکه برخی شعار"مرگ بر آمریکا" را عامل مشکلات کشور می‌دانند گفت: برخی می‌گویند کشور ما به خاطر شعار "مرگ بر آمریکا" دچار مشکلات شده است، اما این‌گونه نیست. خیلی از کشورهای همسایه ما همگام با استکبار جهانی هستند اما بازهم شاهد تهدیدهای مختلف در این کشورها هستیم.

جانشین سابق سپاه عاشورا ادامه داد: در دوران مقدس نیز تا زمانی که تفکر بسیجی و نیروی مردمی در جبهه‌ها حاکم نبود، در عملیات شکست‌خورده و شهرهایمان را از دست می‌دادیم. در رأس امور اجرایی کشور نیز فردی به نام ابوالحسن بنی‌صدر قرار داشت که به حضور نیروهای مردمی اعتقادی نداشت اما وقتی از سوی حضرت امام (ره) عزل شد، میدان دفاع مقدس به دست نیروهای مردمی افتاد و روند جنگ تغییر کرد.

قادری در پایان گفت: در هفته‌های گذشته دچار مشکلاتی در کشور شدیم که بخشی از آن‌ها ناشی از سوء تدبیر بود اما بزرگترین اثر، طمع دشمن برای موج‌سواری از اعتراضات مردمی بود. آن‌ها برای ماه‌های متوالی برنامه‌ریزی کرده بودند تا مانند فتنه 88 آرامش را از شهرهای ما بگیرند اما عنایت خداوند، تدابیر مقام معظم رهبری، حضور آحاد مردم، بسیج، نیروهای انتظامی، سپاه پاسداران و... موجب شد که این توطئه در کمتر از یک هفته کنترل‌شده و سوریه سازی در ایران ناکام بماند. البته این موضوع زنگ خطری بود تا مسئولان ما مدبرانه عمل کرده و فرمایشات مقام معظم رهبری را اجرایی کنند.

انتهای پیام/


PDF چاپ چاپ